news-details

AASSM Müzik Kütüphanesi'nden etkinlikler

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygın Sanat Merkezi (AASSM) Müzik Kütüphanesi, müzik içerikli kitap ve dokümanların yer aldığı kütüphane, müziğe dair seminer, söyleşi ve atölyelere de sahne oluyor.

Kütüphanede profesyonel ve amatör müzisyenlerin yanı sıra müziğe ilgili çocuk ve yetişkinlerin yararlanması için kitaplar, dergiler, yayınlar ile nota ve partisyon envanterleri bulunuyor. Kütüphane binası içinde yer alan küçük performans sahnesinde ise seminer, söyleşi ve atölyeler düzenleniyor.

21 Haziran Dünya Müzik Günü’nde İzmirlilere çağrıda bulunan Ahmed Adnan Saygın Sanat Merkezi (AASSM) Müdürü Emel Akçay Özer, “Hepimizin duygularıyla birebir ilişkili olan en genel sanat dalı müziktir. Bütün müzikseverleri Müzik Kütüphanesi’ne bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hafta içi 09.00-17.30 saatleri arasında hizmet veren AASSM Müzik Kütüphanesi, etkinlik zamanlarında başvuru ile katılımcı kabul ediyor. Sosyal medya üzerinden duyurulan etkinlikler öncesinde internet adresinde bulunan başvuru formunun doldurulması gerekiyor.

  Hibya Haber Ajansı