news-details

ACOGS kozmetik jinekoloji derneğinin bilimsel toplantısı Şanlıurfa'da gerçekleştirildi

Şanlıurfa gibi doğum oranının yüksek olduğu illerde doğumla birlikte gelişen pelvik taban kas zayıflıkları ve deformasyonlarla ilgili yeni tedavi teknikleri ve güncel konular tartışıldı. Prof. Dr. Akın Sivaslıoğlu tekniğiyle askısız idrar kaçırma ameliyatı başhekim Op. Dr. Alev Esercan ile birlikte bir hastaya uygulandı.

Dünya Pelviperineoloji Topluluğu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Akın Sivaslıoğlu, açıklamasında, "Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki tüm arkadaşların canı gönülden çalıştıklarını biliyorum. Bu bir başlangıç, bu tür girişimleri bundan sonra düzenli olarak yapacağız. Bu Sempozyumun buradaki meslektaşlarımıza hem de Urfalı kadın grubuna faydalı olmasını niyaz ediyorum teşekkür ediyorum." dedi.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Op. Dr. Alev Esercan, şunları söyledi:

"Hastanemiz bin yataklı Türkiye'nin en çok doğum olan hastanesi, Yaklaşık yılda 26 bin doğum oluyor. Buna rağmen primer sezaryen oranımız %11 dir. Hastanemiz Anne dostu ve bebek dostu olan bir hastanedir. Özellikle Akın hocama buradan çok teşekkür etmek istiyorum. İnşallah çok güzel bir toplantı geçer. Çok verimli geçeceğini düşünüyorum."

  Hibya Haber Ajansı