news-details

Siyasiler Cahit Zarifoğlu, Abdurrahim Karakoç ve Mevlana İdris Zengin'i andı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yazar ve şair Cahit Zarifoğlu, Abdurrahim Karakoç, Mevlana İdris'i şu sözlerle andı:

"Edebiyatımızın üç güzide şahsiyeti... Hepimizin düşünce dünyasına tesir eden, sanata adanmış üç hayat! Kader o ki onlar sadece sözde, fikirde ve dilde değil; ebediyete giden takvimde de yan yanalar ve birlikte hatırlanacaklar. Türk yazın hayatının unutulmaz isimleri Abdurrahim Karakoç, Cahit Zarifoğlu ve Mevlana İdris'e saygı ve rahmetle..."

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, şair ve yazarların ölüm yıldönümünü nedeniyle "Türk edebiyatının kalem ustası üç güzel adamını Cahit Zarifoğlu, Abdurrahim Karakoç ve Mevlâna İdris Zengin’i vefatlarının yıl dönümünde saygıyla anıyorum. Ruhları şâd, mekanları cennet olsun" dedi.

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, Abdurrahim Karakoç, Cahit Zarifoğlu ve Mevlana İdris hakkında "Vefatlarının yıldönümünde ülkemiz edebiyatının üç büyük ve güçlü kalemi Abdurrahim Karakoç, Cahit Zarifoğlu ve Mevlana İdris Zengin'i rahmet ve saygıyla anıyorum. Mekanları cennet olsun" ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, şairlerin eserlerinden alıntılar yaparak şunları söyledi:

"Edebiyat dünyamızın usta isimleri, yazar, şair ve fikir insanları Abdurrahim Karakoç, Cahit Zarifoğlu ve Mevlana İdris Zengin’i vefat yıl dönümlerinde rahmet ve saygıyla anıyorum. Mekanları cennet, makamları ali olsun…"

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Abdurrahim Karakoç, Cahit Zarifoğlu ve Mevlana İdris Zengin’den alıntılar yaparak "Türk Edebiyatının üç kıymetli ismi Abdurrahim Karakoç, Cahit Zarifoğlu ve Mevlana İdris Zengin’i vefat yıl dönümlerinde rahmetle anıyorum. Mekanları cennet olsun" dedi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, anma mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Türk edebiyatımızın iki usta kalemi, dava ve gönül insanları Cahit Zarifoğlu ve Abdurrahim Karakoç’u vefatlarının yıl dönümünde rahmetle anıyorum. Fikir ve eserleriyle her zaman yaşayacak olan usta yazarlarımızın ruhları şad, mekanları cennet olsun."

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, edebiyatçıları şu sözlerle andı:

"Vefatlarının sene-i devriyesinde edebiyatımızın müstesna isimleri, Abdurrahim Karakoç, Cahit Zarifoğlu ve Mevlâna İdris Zengin'i rahmetle anıyorum. Kendilerini bıraktıkları eserleri, kelâmları ve duruşlarıyla her daim hayırla yad edeceğiz. Mekanları cennet olsun."

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Mevlana İdris Zengin kardeşimize rahmet olsun… Ruhu şad, makamı cennet olsun" açıklamasını yaptı.

  Hibya Haber Ajansı